YÖNETİCİ VE ÖĞRETMEN KÜTÜPHANESİ, 1 MİLYON 528 BİN KEZ ZİYARET EDİLDİ  
YÖNETİCİ VE ÖĞRETMEN KÜTÜPHANESİ, 1 MİLYON 528 BİN KEZ ZİYARET EDİLDİ

YÖNETİCİ VE ÖĞRETMEN KÜTÜPHANESİ, 1 MİLYON 528 BİN KEZ ZİYARET EDİLDİ

Mesleki gelişim açısından yönetici ve öğretmenlere fayda sunmak amacıyla Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından erişime açılan "Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi", 1 milyon 528 bin 410 defa görüntülendi ve içinde yer alan rehber kitaplar ise 616 bin 803 defa indirildi.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi", Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bakış açısını yansıtmak, yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sunmak amacıyla öğretmen ve eğitim yöneticilerinin hizmetine sunuldu.
 
Söz konusu kütüphanesinde öğretmen ve eğitim yöneticilerinin dersler, ders dışı etkinlikler ve eğitim öğretim süreçlerinin hemen hemen her adımında faydalanabilecekleri rehber kitaplar ile mesleki gelişim videoları yer alıyor.
 
Kütüphanede, sürece dayalı ölçme ve değerlendirmenin esas alındığı, etkinlik ve aktivitelerden oluşan "Sınıf İçi Değerlendirme" öğretmen rehber kitabı, öğretmen ve yöneticilere teknoloji dünyasının sunduğu imkânları tanıtmak ve dijital okuryazarlık becerilerini geliştirmek için 175 web 2 aracının tanıtıldığı "Web Tabanlı Dijital Eğitim Araçları" öğretmen rehber kitabı ile "Fen Bilimleri Laboratuvarı Öğretmen Rehber Kitabı",  "Matematik Materyal Seti", "Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama", "Türk Dili Edebiyat Dersi Araştırma Hazırlama", "Profesyonel Öğrenme Toplulukları Olarak Zümreler",  "Öğretim Programı Okuryazarlığı", "Disiplinler Arası Ödev Rehberi" ve "Performans Görevi ve Proje Çalışması" gibi disiplinler arası materyaller ve rehber kitaplar yer alıyor.
 
"Sosyal Sorumluluk ve Toplum Hizmetleri", "Değerler Eğitimi" ve  "Bilgi ve Beceri Bütünlüğünde Öğrenen Okul Kültürü" gibi sosyal, kültürel, millî ve manevi değerlere yönelik çalışmalara da kütüphanede yer veriliyor.
 
81 eğitim içeriğine sahip Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi toplamda 1 milyon 528 bin 410 defa görüntülendi ve içinde yer alan rehber kitaplar ise 616 bin 803 defa indirildi.
 
Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi Web Sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.