TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI ÇALIŞTAYI ANKARA'DA DÜZENLENDİ  
TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI ÇALIŞTAYI ANKARA'DA DÜZENLENDİ

TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI ÇALIŞTAYI ANKARA'DA DÜZENLENDİ

Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Öğretim Programı Çalıştayı, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten'in katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.


Bakan Yardımcısı Ökten'in katılımıyla Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Başkent Öğretmenevinde "Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Öğretim Programı Çalıştayı" düzenlendi.

Bu kapsamda, Bakanlıklar arası Ortak Kültür Komisyonu tarafından görevlendirilen öğretmenlerce Almanya, Fransa, Belçika, İngiltere, İsviçre ve İtalya başta olmak üzere yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları ve soydaşlarının çocuklarına yönelik Türkçe ve Türk kültürü faaliyetleri değerlendirildi.

Türkçe eğitim ve öğretim faaliyetleri mercek altına alındı

Çalıştayda, Türk kültürünün yurt dışında tanıtılması, yayılması, korunması, yurt dışındaki Türk vatandaşları ile soydaşların kültürel bağlarının korunması, güçlendirilmesi ve Türk dilinin öğretilmesi amacıyla yurt dışında devam eden eğitim ve öğretim faaliyetleri mercek altına alındı.

Söz konusu çalıştaya akademisyenler, yurt dışında görev yaptıktan sonra yurt içi görevine dönen öğretmenler, Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevli uzmanlar katıldı.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.