"SAYENİZDE ÖĞRETMENİM"  

"SAYENİZDE ÖĞRETMENİM"

Millî Eğitim Bakanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlamak için bir kısa film hazırladı. Kabataş Lisesi, Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nişantaşı Anadolu Lisesinde çekilen, deneyimli oyuncuların gönüllü olarak yer aldığı filmde öğretmenlere "Sayenizde Öğretmenim" diye sesleniliyor.

Millî Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları için "Sayende" adlı bir kısa film hazırladı.
 
Gülen Karaman, Ziya Kürküt, Zuhal Yalçın, Sefa Zengin, Gülçin Gülrek ve Özge İnce'nin rol aldığı filmi, Arzu Balkan seslendirdi.
 
Filmde müzik, edebiyat, tiyatro ve spor ile ilgilenen dört öğrencinin sorunlarını, kendi evlatlarının sorunlarıymış gibi benimseyen öğretmenlerin, onların hayatlarına dokunuşu konu edildi.
 
Dört öğrencinin farklı alanlarda çalışma yaparken yaşadıkları zorluklar ekrana yansıtılırken öğretmenlerinin bu sorunlara çözüm bulmak için düşüncelerine yer verildi. Öğretmenler odasındaki mutlu finalde öğrenciler, onlara yol gösteren öğretmenleri ile buluşup öğretmenler gününü kutladı.  
 
Tüm sanatçıların gönüllü olarak rol aldığı projenin çekimleri Kabataş Lisesi, Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nişantaşı Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Haberin Videosu:

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.