Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın Kurban Bayramı Mesajı  
Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın Kurban Bayramı Mesajı

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın Kurban Bayramı Mesajı


Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın Kurban Bayramı Mesajı

Millî birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, örf ve adetlerimizin nesilden nesile aktarıldığı bayramlarımız, millet olma bilincinin güçlendiği istisnai günlerdendir. Milletçe birlik ve beraberlik içinde, kardeşçe bir dayanışma içinde bir bayrama daha erişmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Bayramlar aynı zamanda kültürümüzün ve değerlerimizin gerektirdiği sorumlulukla, gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada ihtiyaç sahiplerine, yardıma muhtaçlara yardım elini uzatma zamanıdır. Bu bayramda, millet olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içinde olmaya, dayanışma ve kucaklaşmaya ihtiyacımız vardır.
 
Zaman kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendirerek hep birlikte ülkemizi ihya etme, milletçe el ele verip Türkiye’mizi daha ileriye götürme zamanıdır. Bayramlar, millî birlik ve beraberlik içinde, milletçe dayanışma içinde olduğumuz idrakine bir kez daha vardığımız anlardır. Devletimizin bekasına, milletimizin refahına katkıyı bu dayanışma ruhuyla 15 Temmuz’da verdik. Şanlı bir direniş sergileyen bu milletin kahraman evlatlarını bir kez daha saygı, minnet ve hürmetle anıyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve metanet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. 
 
Milletimizin inançla, sabırla, özveriyle gerçekleştirdiği demokrasi mücadelesi kararlılığını ve azmini tüm dünya gıpta ile izlemiştir. Bu tavrıyla tüm dünyaya örnek gösterilecek millî bir duruş sergilemiştir. 
 
Bayramın, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ülkemizde huzur, bereket ve kardeşliğe vesile olmasını temenni eder; başta öğretmen, öğrenci, veli ve Millî Eğitim camiası mensuplarının, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Mübarek Kurban Bayramını tebrik ederim. 
 
 
İsmet YILMAZ
Millî Eğitim Bakanı

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.