MEB VE KATAR HAYIR DERNEĞİ ARASINDA OKUL YAPIMI İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ  
MEB VE KATAR HAYIR DERNEĞİ ARASINDA OKUL YAPIMI İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MEB VE KATAR HAYIR DERNEĞİ ARASINDA OKUL YAPIMI İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Millî Eğitim Bakanlığı ve Katar Hayır Derneği Türkiye Temsilciliği tarafından deprem bölgesinde her biri 16 derslikten oluşan 2 okulun yapımı için düzenlenen protokol imza töreni, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci ile Katar Hayır Derneği CEO'su Yousef Bin Ahmed Al-Kuwari'nin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Merkezi Doha'da bulunan Katar Hayır Derneği Türkiye Temsilciliği tarafından depremden en çok etkilenen Hatay ve Gaziantep'te her biri 16 derslikten oluşan 2 okulun yapımı için protokol imza töreni düzenlendi. 
 
MEB Başöğretmen Salonu'nda düzenlen protokol imza töreninde, Katar heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci, Türkiye ile Katar arasındaki ilişkilerin çok köklü ve sağlam değerlere dayandığını belirterek, "Böyle zamanlarda bir araya gelmek bizi ayrıca memnun ediyor. Elbette ki 6 Şubat'ta yaşadığımız depremden dolayı birçok kardeş ülke ve millet bizlere çok büyük destekler sağladı. Bu ülkelerden biri de Katar devleti ve halkı oldu. Bu anlamda Katar halkına şükranlarımızı sunuyoruz." dedi. 
 
"Allah hiçbir millete böyle büyük bir felaket yaşatmasın" diyen Bakan Yardımcısı Yelkenci şunları söyledi: Katar Hayır Derneği Türkiye Temsilciliğinin deprem bölgesinde yapacağı 16 derslikli iki okulun protokolü için bugün buradayız. Millî Eğitim Bakanlığı olarak elbette ki bu da bizim için çok değerli bir katkı. Bu vesileyle Sayın Bakanımız adına Katar Hayır Derneğine ayrıca teşekkürlerimizi iletiyoruz. 
 
Bakanlığımız, depremin meydana geldiği andan itibaren tüm imkânlarını seferber ederek bölgede birçok faaliyet yürüttü ve yürütmeye devam ediyor. Bu çalışmalara ilave olarak hayırseverlerimiz tarafından yapılan ve doğrudan geleceğimiz olan çocuklarımıza temas eden bu türden yardımlar da büyük önem arz ediyor. Bu vesileyle, Katar Hayır Derneği Türkiye Temsilciliğine, ekibine, emeği geçen herkese, Bakanlığımız çalışanlarına ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." 
 
Katar Hayır Derneği CEO'su Yousef Bin Ahmed Al-Kuwari ise deprem bölgesine yapacakları okullardan dolayı mutlu olduklarını ifade edip kurum olarak depremin ilk gününden beri her türlü gayreti göstermeye çalıştıklarını söyledi. Deprem bölgesine yapacakları okulların Katar halkının kardeş Türk halkına gösterdiği teveccühün bir göstergesi olduğunu belirten Al-Thani, okulun yapımı tamamlandığında açılışı için tekrar bir araya gelmeyi ümit ettiklerini ifade etti. 
 
Hazırlanan protokol, konuşmaların ardından Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci ile Katar Hayır Derneği CEO'su Yousef Bin Ahmed Al-Kuwari tarafından imzalandı. 
 
Protokol imza törenine İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Özcan Duman, Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk ve Katar Hayır Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sheikh Hamad Nasser J. Al-Thani de katıldı.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.