MEB TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSUNDAN "ANADOLU'YA SELAM" KONSERİ  
MEB TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSUNDAN

MEB TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSUNDAN "ANADOLU'YA SELAM" KONSERİ

Millî Eğitim Bakanlığı personeli, öğretmenler ve farklı mesleklerden çalışanların yer aldığı Türk Halk Müziği Korosu, cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutladığı Anadolu'ya Selam adlı bir konser verdi.

Ulusal kültürün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması ilkesiyle çalışmalarına devam eden Millî Eğitim Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosu, "Anadolu'ya Selam" adlı konseriyle başkentli müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.
 
Bakanlık personeli ve öğretmenler başta olmak üzere farklı mesleklerden koristlerin de yer aldığı Türk Halk Müziği Korosu, cumhuriyetin 100. yılını kutlama temasıyla Şef Ufuk Önder Serdar'ın yönetiminde birbirinden güzel eserleri duygu dolu ezgiler ve Anadolu'nun farklı yörelerinden görseller eşliğinde izleyicilere sundu. Koronun icra ettiği türkülere Kamil Genç yönetimindeki Millî Eğitim Bakanlığı Halk Oyunları Ekibi de eşlik etti.
 
Konser kapanışında, Türk Halk Müziği Korosu ve seyirciler 100. Yıl Marşı'nı hep bir ağızdan coşkuyla söyledi.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.