MEB, MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATINA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK  
MEB, MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATINA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

MEB, MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATINA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

Millî Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde 695 sözleşmeli personel istihdam edecek.

Millî Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yerleştirme yapılacak.
 
Bakanlık, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesinin (B) fıkrasına göre ÖSYM Başkanlığınca yapılacak yerleştirme ile Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 490 sözleşmeli büro personeli, 5 sözleşmeli avukat, 20 sözleşmeli diyetisyen, 150 sözleşmeli hemşire, 30 sözleşmeli mühendis (elektrik-elektronik, inşaat ve makine) olmak üzere toplam 695 sözleşmeli personel istihdam edecek.
 
Adaylar tercihlerini, 19-25 Ocak 2024 tarihleri arasında yapabilecek. Tercih işlemleri, 25 Ocak 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecek.
 
Tercih işlemleri, KPSS-2024/3 tercih kılavuzu kurallarına göre ÖSYM'nin "ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.