GİZLİLİK, KULLANIM VE TELİF HAKLARI  


GİZLİLİK, KULLANIM VE TELİF HAKLARIGİZLİLİK, KULLANIM VE TELİF HAKLARI

Millî Eğitim Bakanlığı, Bilişim Sistemleri'nin ve görsel altyapısının güvenilir bir şekilde kişilere sunulmasıyla ilgili ihtiyaç duyulan güvenlik önlemlerini yerine getirmiştir.

Bakanlık Bilişim Sistemleri üzerinden yapılan işlemlerin ve bu işlemlerde kullanılan bilgilerin güvenliğini sağlamak amacıyla temel olarak görülen kurallar aşağıda belirtilmiştir.

 

Kişisel Verilerin Güvenliği

Kişisel veriler, kişilerin onayı dışında ya da yargı kararı ve/veya yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile hiçbir nedenden ötürü paylaşılmayacak ya da verilmeyecektir. Yasal düzenlemeler gereği bilgilerin açıklanmasını gerektiren bir durum gerçekleşmediği sürece hiçbir durumda bu bilgiler açıklanmayacaktır.

 

Sorumluluk Sınırları

Bakanlık Bilişim Sistemleri'nin kullanılması esnasında karşılaşılabilecek herhangi bir hatadan, eksiklikten, bilgisayar sistemlerine zarar vermeye yönelik herhangi bir yazılımdan; gecikmelerden ve/veya sistem bağlantı arızası sonucu görülebilecek doğrudan ya da dolaylı ziyan, zarar veya masraflar da dahil ve ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarar ve ziyandan Millî Eğitim Bakanlığı ve/veya çalışanları, bu tip olasılıklardan haberdar olsun ya da olmasın sorumlu tutulamazlar.

Bakanlık Bilişim Sistemleri'nde sunulan hizmet ve uygulamalar Millî Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanmaktadır. Ancak web servis aracılığıyla Bakanlık dışından Bilgi Sistemleri'ne gönderilen verinin yeterliliği, doğruluğu, eksiksiz ve güncel olduğu veriyi gönderen kurumların sorumluluğundadır. Bu hizmetlerdeki hatalar ve eksiklikler ya da gecikmeler ve aksaklıklardan ötürü Millî Eğitim Bakanlığı'nın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcı, Bakanlık Bilişim Sistemleri'nde yer alan bilgilerinin güncel ve doğru olmasının kontrolünden, varsa eksik ve hataların giderilmesi talebini ilgili idareye bildirmekten sorumludur. 

Bakanlık Bilişim Sistemleri'nde yayınlanan hizmetler ve bu hizmetleri oluşturan uygulamalar, web servisler, sayfalar, bilgiler, görsel ve yazınsal içerikler üzerinden değişiklik yapma ve teknik sorunlardan ötürü, hizmetleri geçici olarak durdurma hakkına sahiptir.

 

Telif Hakları

Bakanlık Bilişim Sistemleri'nin hazırlanmasında kullanılan tasarım ve yöntem bilgisi konusundaki telif hakları Millî Eğitim Bakanlığı'na aittir. Üçüncü şahıs ve/veya firmalara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent ve diğer mülkiyet hakları Millî Eğitim Bakanlığı'na aittir. 

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.