DEZENFEKTAN ÜRETEN MESLEK LİSESİ SAYISI 44'E ÇIKARILDI  
DEZENFEKTAN ÜRETEN MESLEK LİSESİ SAYISI 44'E ÇIKARILDI

DEZENFEKTAN ÜRETEN MESLEK LİSESİ SAYISI 44'E ÇIKARILDI

Koronavirüsle mücadelede kapsamında yapılan hijyen çalışmalarına dezenfektan üretimiyle destek veren meslek lisesi sayısı artırıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şu anda 44 okulun üretim yaptığını, Nisan ayı başına kadar üretim yapabilecek okul sayısının 100'e çıkarılacağını duyurdu.

Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında dezenfektan üretimi yapan mesleki ve teknik Anadolu lisesi sayısı 28'den 44'e çıkarıldı. 
 
Tüm okulların hijyen, temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları sürdürülürken bu konuda önemli bir adım daha atıldı.
 
81 ilde, tüm okulların temizlik ürünlerinin hızlı ve sürdürülebilir temini için üretim yapan mesleki ve teknik Anadolu liselerinin sayısını artırıldı.
 
Halen üretim yapılan 28 mesleki ve teknik Anadolu lisesi sayısı gerekli yatırımlar yapılarak 44'e çıkarıldı. Okullar hem kendi hem de bulundukları illerin ihtiyacını karşılamak için kapasitelerini de arttırdı.
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüsle mücadele sürecinde önlemleri hızla aldıklarını, ilgili birimlerin Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında toplantılar yaparak hızla kararlar aldığını ve sürecin koordinasyonunu sağladıklarını ifade etti.
 
Okulların hijyen ve temizliğinin özellikle bu süreçte çok önemli olduğunun altını çizen Selçuk, şunları kaydetti: "Bu konuda da piyasanın koşullarını göz önüne alarak ihtiyaçlarımızı hızla karşılayabilmek için mesleki ve teknik ortaöğretimde temizlik malzemelerinin üretimine ağırlık verdik. Şu ana kadar 28 mesleki ve teknik Anadolu lisemiz bu sürece çok önemli katkı sağladılar. Arkadaşlarımız üretim yapan okul sayısını artırmak için geçen hafta çalışmalarını tamamladılar ve 16 okulumuz daha üretime başladı. Böylece 44 okulumuz temizlik malzemeleri üretmeye başladılar. Şimdi kapasitemiz daha da arttı. Nisan ayı başına kadar üretim yapabilecek okul sayımızı 100'e çıkartacağız. Çalışmalar gayet başarılı bir şekilde devam ediyor. Katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.