CUMHURİYETİN 100. YILINDA "MAARİFİN YÜZ AKI" E-DERGİ YAYINDA  
CUMHURİYETİN 100. YILINDA

CUMHURİYETİN 100. YILINDA "MAARİFİN YÜZ AKI" E-DERGİ YAYINDA

Millî Eğitim Bakanlığınca, Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Maarifin Yüz Akı e-Dergisi hazırlandı. 

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığınca yayımlanan Maarifin Yüz Akı e-Dergisi, Türkiye'de yenilikçi çözümler üreten, hayal gücü sınır tanımayan öğrenci ve öğretmenlere ait başarı hikâyelerini, fark yaratan proje çalışmalarını ve ilham verici uygulama örneklerini tespit etmek, görünür kılmak ve yaygınlaştırmak amacıyla hazırlandı. 
 
Maarifin Yüz Akı e-Dergisi, Millî Eğitim Bakanlığının öğretmen ve öğrencilere destek olmak, eğitim kalitesini artırmak, fırsat eşitliği sağlamak, ulusal ve uluslararası standartları yakalamak, yenilikçi yaklaşımlar geliştirmek ve iş birliğini güçlendirme hedeflerine ulaşmak için Türkiye genelinde gerçekleştirilen iyi uygulama örneklerini içeriyor. 
 
Eğitim sisteminin temel taşlarının öğrenci, öğretmen ve veliler olduğu vurgusuyla öğretmenlere ilham vererek iyi uygulama örneklerinin artmasına, yaygınlaşmasına ve sürdürülebilir olmasına katkı sağlamayı amaçlayan dergi, Türkiye'nin eğitim alanındaki başarı hikâyesini birlikte yazma arzusunu taşıyor. 
 
Maarifin Yüz Akı e-Dergisinin ilk sayısında Türkiye'nin tüm illerinden, farklı branş ve kademelerden öğretmen kategorisinde 20, öğrenci kategorisinde 54 ve eğitim kurumları kategorisinde 26 çalışma olmak üzere toplam 100 iyi uygulama örneği yer alıyor. 
 
Söz konusu çalışmaların seçim sürecinde Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı birimleri ile birlikte hareket edilerek toplamda 10 binin üzerinde iyi uygulama örneği incelendi. 
 
Dergide yer alan çalışmalar içinde bilim, sanat, spor, kültür, dil, savunma sanayi, teknoloji, oyun, üretim, tarım, enerji, sağlık, değerler, sürdürülebilirlik, iklim, özel eğitim, engelli bireyler gibi temalar yer alıyor. Bu çalışmaların büyük bir çoğunluğu, ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece alan faaliyetlerden oluşuyor. 
 
Maarifin Yüz Akı e-Dergisine ulaşmak için tıklayınız.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.