BAKAN YARDIMCISI ÖKTEN, ABD'DE CUMHURİYETİN 100. YILI ETKİNLİKLERİNE KATILDI  
BAKAN YARDIMCISI ÖKTEN, ABD'DE CUMHURİYETİN 100. YILI ETKİNLİKLERİNE KATILDI

BAKAN YARDIMCISI ÖKTEN, ABD'DE CUMHURİYETİN 100. YILI ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Birleşmiş Milletler 78'inci Genel Kuruluna katılmak üzere ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heyetinde yer alan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten, Türkiye Dokuma Atlası Sergisi'ne katıldı ve Maarif Vakfı Amerika Okullarını ziyaret etti.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten, Amerika Birleşik Devletleri'nde Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.Yılı Etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Olgunlaşma Enstitülerince New York Türkevi'nde gerçekleştirilen "Türkiye Dokuma Atlası Sergisi"ne katıldı. 
 
Geleneksel dokumaların tekstil ve turizm sektörü ile buluşturulduğu Türkiye Dokuma Atlası projesi ile el dokumaları dünyaya "Türk markası" olarak tanıtıldı. 
 
Ökten, Türkevi'nde YLSY bursu ile Amerika'da öğrenim gören öğrenciler ve ülkede görev yapan eğitim müşaviri ve ataşeleri ile de görüştü.
 
Ökten, programı kapsamında Türkiye Maarif Vakfı Amerika Okullarını da ziyaret etti. Ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ökten, "Geleceğimizin teminatı yavrularımızla buluşup değerli öğretmen ve idarecilerimizle eğitim faaliyetleri hakkında istişare ve değerlendirmelerde bulunduk." ifadelerini kullandı.
 
Ökten'e temaslarında Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Tuba Korkmaz da eşilk etti.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.