BAKAN ÖZER, VOLEYBOLDA DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN LİSELİLERİ KABUL ETTİ  
BAKAN ÖZER, VOLEYBOLDA DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN LİSELİLERİ KABUL ETTİ

BAKAN ÖZER, VOLEYBOLDA DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN LİSELİLERİ KABUL ETTİ

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Brezilya'da düzenlenen Voleybol Liseler Arası Dünya Şampiyonası'nda namağlup bir şekilde şampiyon olan TVF Spor Lisesi Erkek Voleybol Takımı'nın oyuncu ve yöneticilerini kabul etti.

Kabulde Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da yer aldı.  
 
Bakan Özer, MEB Tevfik İleri Salonu'nda gerçekleşen kabulde Brezilya'da düzenlenen organizasyonda oynadığı 6 karşılaşmada tüm rakiplerini yenerek dünya şampiyonluğuna ulaşan TVF Spor Lisesi Erkek Voleybol Takımı oyuncularını tebrik ederek Bakanlıkta ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Özer, emeklerinden dolayı TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile takımın diğer yöneticilerine de ayrıca teşekkür etti. 
 
Türkiye'nin uluslararası yarışmalarda geçmişe kıyasla çok önemli başarılar elde ettiğini vurgulayan Bakan Özer, Türkiye Voleybol Federasyonu'yla yaptıkları iş birliğinin bunda çok önemli katkı sağladığını ifade ederek bu tür iş birliklerinin, birikimlerin eğitimle ilişkilendirilmesi durumunda çok daha büyük başarılar elde edileceğini söyledi. 
 
Spor, eğitim, mesleki eğitim ve diğer tüm alanlarda Türkiye'nin çok büyük birikiminin olduğuna işaret eden Özer, "Önemli olan kendi alanlarında bu birikimleri birleştirebilmek. Herkesin farklı kulvarlarda değil, tek kulvarda hep birlikte koşabilmesi. İşte bugün bir araya gelmemizin nedeni bu. Aslında birlikte hareket etmenin, aynı kulvarda koşmanın neticesini işte bu dünya şampiyonluğuyla taçlandırmış bulunuyoruz." değerlendirmeinde bulundu.
 
TVF Spor Lisesinin Brezilya'da düzenlenen uluslararası organizasyonda Türkiye'yi temsil ederek şampiyon olduğunu belirten Özer, "Kritik olan şey, namağlup olarak tüm maçlarda başarılı bir şekilde netice aldınız. Ben hepinizi kutluyorum. Gerçekten Milli Eğitim Bakanlığı olarak sizlerle gurur duyuyoruz." diye konuştu. 
 
Bu başarının bir sürpriz olmadığını dile getiren Özer, "Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanımızı kutluyorum, gerçekten gönüllü bir şekilde bu spor lisemizin Türkiye'de örnek olması için yıllardan beri büyük mücadele sarf ediyor, büyük emek veriyor." diyerek bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Bakan Özer, sporculara satranç takımı ve tablet, sporcular da Özer'e 60 numaralı ve üzerinde imzalarının bulunduğu çerçeveletilmiş forma hediye etti.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.