"TUNCELİ´NİN BAŞARI HİKÂYESİ TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR ÖRNEK"  
"TUNCELİ´NİN BAŞARI HİKÂYESİ TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR ÖRNEK"

"TUNCELİ´NİN BAŞARI HİKÂYESİ TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR ÖRNEK"

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tunceli´nin kalkınma projesi ve ortaya koyduğu başarı hikayesi aslında Türkiye için de büyük bir örnek. Eğitimsel kalitesi çok eskiden beri bilinen bir gerçek. Tunceli´nin eğitim ve öğretimdeki başarılarından mutluluk duyuyoruz." dedi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli´deki 2. Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığında, jandarma ve polis özel harekat görevlileriyle bir araya geldi.
 
Ardından Tunceli Valiliği ile Belediye Başkanlığına ziyarette bulunan Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada, "Ben de Tunceli´ye hoş geldim." diye seslendi. Selçuk, kentte yapılan faaliyetleri görüp, atmosferi hissettiğinde inanılmaz bir mutluluk duyduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "Bunun için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tunceli’de bulunuyor olmak memnuniyet verici. İnşallah çok güzel haberlerle Ankara’ya döneceğiz. Buranın kalkınma projesi ve ortaya koyduğu başarı hikâyesi aslında Türkiye için de büyük bir örnek. Buradaki örnek çalışmaların dalga dalga bütün yurda yayılması ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin bütün vatandaşlarının belirli bir aidiyetle gurur hissi içerisinde burada yaşaması bizim açımızdan büyük bir mutluluk kaynağı."
 
“Eğitim ve öğretimdeki başarıdan mutluluk duyuyoruz"
Burada yapacakları görüş alışverişleri sonunda Tunceli’deki eğitim kalitesinin daha da yükselmesi için neler yapılabileceği hususunu da değerlendirme fırsatını bulacaklarını aktaran aktaran Selçuk, "Tunceli´nin eğitimsel kalitesi çok eskiden beri bilinen bir gerçek. Tunceli´de yapılan eğitim faaliyetlerinin daha da yükselmesi sadece Türkiye´de değil, uluslararası kalite ve standartlarda da bir yere gelmesi için yeni hedeflere ihtiyacımız var. Eğitim ve öğretimdeki başarılarından mutluluk duyuyoruz. Bunu daha da ileri taşımak ve uluslararası araştırma ile sınavlarda Tunceli´nin çok özel bir yere sahip olması için de ayrıca yeni tedbirler aldığımızı da buradan ifade etmek isterim." diye konuştu.
 
Bakan Selçuk, sistemini incelemek ve istişareler gerçekleştirmek için Tunceli´de olmaktan büyük keyif duyduğunu belirtti. Yıllar önce buraya geldiğinde hatırladığım şeyler ile bugünkü Tunceli arasında büyük farklar olduğunu gördüğünü dile getiren Selçuk, şunları söyledi: "Bu salonun sinerjisi, sokakların durumu, şehirleşme ve benzeri bütün bu atılımlar beni ziyadesiyle mutlu etti. Öğretmenlerimizle karşılaşma fırsatı bulduk. Yüzlerce öğrencilerimizle sohbet etme ve onlarla bir arada bulunma imkânı bulduk. Bu anlamda gördüğüm bütün hususlar Tunceli´nin el birliği ve emekle büyük noktalara getirildiğini, bir başarı hikayesi oluşturulduğunu gösteriyor. Burada bulunuyor almanız dolayısıyla çok teşekkür ederim." dedi.
 
Ziya Selçuk daha sonra Elif Güntaş İlkokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek hediye dağıttı. Minik öğrencilerden oluşan koronun bağlama ile "Dersim dört dağ içinde" türküsüne eşlik eden Selçuk, öğrencilerin talebi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a selamlarını götüreceğini ifade etti. Kent merkezindeki "Millet Bahçesi", "15 Temmuz Şehitler Parkı" ile "Millet Kıraathanesi’nde de incelemelerde bulunan Bakan Selçuk, burada halk oyunları ve su sporları gösterisini izledi.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.