Genç Kalemler Hikâye Yarışması  


Genç Kalemler Hikâye YarışmasıGENÇ KALEMLER HİKÂYE YARIŞMASI

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, okuyan, düşünen ve yazan genç yeteneklere sahip çıkmak amacıyla `Genç Kalemler Hikâye Yarışması` düzenliyor.

 

Yarışma ile edebiyat dünyasına yeni yazarlar kazandırılması hedefleniyor. Bakanlık, gençlerin kültür ve sanat bilincini, sadece popüler olandan yola çıkarak değil, kendi geçmişi ve milli kültürüne odaklanarak edinebilmesi; kendi kültürel değerlerimiz, örf ve adetlerimiz, geleneksel sanat dallarımız hakkında doğru bilgiye sahip olabilmesi; ülkesine, tarihine, dolayısıyla geleceğine sahip çıkacak nesillerin yetişmesi amacıyla `Genç Kalemler Hikâye Yarışması` düzenliyor.

 

YARIŞMA KONULARI; HOŞGÖRÜ, ŞÜKÜR, VEFA, SAYGI, SABIR VE EMPATİ

 

Konu başlıklarının hoşgörü, şükür, vefa, saygı, sabır ve empati olduğu yarışma sayesinde, geçmişi ile geleceğini harmanlayan yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve gençlere sanatçı duyarlılığının kazandırılması amaçlanıyor.

 

JÜRİDE TÜRKİYE`NİN EN ÜNLÜ EDEBİYATÇILARI YER ALIYOR

 

Yarışmanın seçici kurulu ünlü edebiyatçılardan oluşuyor. İskender Pala, Doğan Hızlan, Cemil Kavukçu, Beşir Ayvazoğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Yakup Çelik ve Tacettin Şimşek gibi ünlü isimlerin yer aldığı seçici kurul, geleceğin hikâyecilerini belirlemiş olacak.

 

Her kategorinin birincisine dizüstü bilgisayar, ikincisine akıllı cep telefonu, üçüncüsüne ise tablet bilgisayar hediye edilecek. Genç Kalemler Hikâye Yarışması iki kategori halinde düzenlenecek. 1. kategoriye ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler ile 14-19 yaş arası (19 dahil) gençler, 2. kategoriye ise 20-29 yaş arasındaki (29 dahil) gençler katılabilecek. Adaylar eserlerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine elden ya da posta yoluyla teslim edebilecek. Yarışmanın son başvuru tarihi 22 Kasım 2013.

 

Yarışma şartnamesine, başvuru formuna ve doğruluk beyanına aşağıda yer alan linkten ulaşılabilir.

 

http://www.gsb.gov.tr/site/duyurular.aspx?news=1726

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.