EBA’da 300 infografik, öğretmen ve öğrencilerin hizmetinde

EBA’da 300 infografik, öğretmen ve öğrencilerin hizmetinde

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce hazırlanan ve EBA’da yayımlanmaya başlanan infografikler, öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunuldu.  
EBA’da 300 infografik, öğretmen ve öğrencilerin hizmetinde

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminde EBA’da yayımlanmaya başlanan infografiklerin sayısı 300´e ulaştı. On binlerce kullanıcı tarafından tıklanan infografiklere her gün yenileri ekleniyor. Müfredatta yer alan bilgilerin sadeleştirilip hedef yaş gruplarına uygun olarak grafik açısından zenginleştirilmesi ve görselleştirilmesine dayalı bir eğitim içeriği olan infografik, dikkat çekme ve akılda kalma niteliklerine sahip.
 
Hazırlanan eğitim materyalleri 14 ders içeriğinden oluşuyor. Öncelikli olarak 5 ve 9. sınıf düzeyini hedef alan infografiklerin sayısı yeni eğitim öğretim yılında arttırılması planlanıyor. 
 
Yayımlanan infografiklere, eba.gov.tr/infografik adresinden ulaşılabilir.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.