MEB'den Açıklama

Sayın; Mustafa MUTLU
Vatan Gazetesi Köşe Yazarı

Bugünkü (03.10.2009) köşe yazınızın "Sınav sorularını tarikatçılara sızdıranlar bulunmayacak mı?" başlıklı bölümünde Bakanlığımızla ilgili bazı yanlış ifadelerden dolayı aşağıdaki açıklamaları şahsınıza gönderiyoruz.
    
Polis Meslek Yüksek Okulu sınavları, Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilmektedir. Bakanlığımızın bu sınavla ilgili herhangi bir dahli de söz konusu değildir. Ayrıca sınavla ilgili olarak Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü bünyesinde konuyla ilgili bugüne kadar herhangi bir komisyon kurulmamıştır.
    
Millî Eğitim Bakanlığı'nın kendi yetki alanındaki sınavlar, MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından şeffaf bir şekilde ve herhangi bir şaibeye yer bırakmayacak şekilde yapılmaktadır.
    
Bakanlığımızın yetki alanında bulunmayan bir konuda gerek Sayın Bakanımızı gerekse de Bakanlığımızı sorumlu tutan bazı ifadelere yer vermenizi doğru bulmadığımızı belirtir, gerekli düzeltmeleri yapacağınız beklentisiyle çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.
                            

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği