BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI


BASIN AÇIKLAMASI

Bugün Taraf Gazetesi’nde “AKP’nin meselesi başörtü değilmiş” başlığı ile manşetten yayımlanan habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

 

Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev yapmakta iken görevine son verilenlerden 5525 Sayılı Kanun´un ek 1 maddesi kapsamında olup da başvuruda bulunanlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümleri kapsamında ve benzer sebeplerden dolayı istifa edenler, soruşturma geçirenler ile aday iken ayrılanlar bilaistisna görevlerine döndürülmüştür.

 

28 Şubat sürecinde mağdur olan öğretmenlerden 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu´nun 48 inci  maddesinde sayılan genel ve özel şartları taşıyanların ataması yapılmış olup söz konusu genel ve özel şartları taşımayanlar ile  emekli olanlar hariç olmak üzere başörtüsünden dolayı mağdur olup da Bakanlığımıza müracaat eden öğretmenlerin tamamının ataması yapılmıştır.

 

Bu kapsamda atanamayan öğretmen bulunmamaktadır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.