BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI


BASIN AÇIKLAMASI

17.03.2015 tarihinde Doğan Haber Ajansı kaynaklı olarak “Kız İmam-Hatip Lisesi´nde silahlı-bıçaklı kavga” başlığı ile yayınlanan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

 

Haberde, “Okulda henüz bilinmeyen bir nedenle öğrenciler arasında kavga çıktı. Ardından, kavgaya dışarıdan gelen öğrenci velileri de karıştı.” ifadelerine yer verilmiştir.

 

Söz konusu edilen İstanbul TOKİ Güneşpark Evleri Kız İmam Hatip Lisesi’nin karşısında, giriş kapısından uzak bir mesafede iki grup kavga etmiştir. Kavga okul bahçesinden uzak bir mesafede vuku bulmuştur.

 

Haberde iddia edildiğinin aksine, kavgaya karışanlardan hiçbiri sözü edilen okulumuzun öğrencisi ve velisi değildir. Kavgadan kaçan şahıslardan biri korunmak amaçlı olarak okulun bahçesine girmiştir. Bu süreçte Emniyet ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bilgilendirilmiş ve gereken tedbirler alınarak bütün öğrencilerimiz evlerine sağ salim gönderilmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.