BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

        
BASIN AÇIKLAMASI

Bugün, Taraf Gazetesi’nde “Sosyal demokrat, F tipi, MHP’li… görev verilmemeli” başlığıyla yayınlanan haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

 

Söz konusu haberde, Millî Eğitim Bakanlığı’nın, Bakanlık bünyesindeki kamu görevlilerini fişlediği ve fişlenen isimlerin tasfiye edildiği iddia edilmektedir.

 

Kamuoyunun yanlış bir şekilde yönlendirilmesine neden olan bu ve benzeri haberler aracılığıyla dile getirilen iddialar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamakta olup, Bakanlığımız tarafından herhangi bir kişi, grup ya da yapıya yönelik bir fişleme ve tasfiye çalışması yapılmadığı gibi, bundan sonra da bu türden çalışmaların yapılması söz konusu değildir. Dolayısıyla mezkûr habere konu oluşturan “kamu görevlileri fişleniyor ve tasfiye ediliyor” yönündeki iddia bütünüyle gerçekdışıdır.

 

Bütün iş ve işlemlerinde hukuk devletinin ilke ve esaslarına uymakla yükümlü olan Bakanlığımızın, başta özel hayatın gizliliğinin korunması olmak üzere, temel insan haklarına ve evrensel düzeyde kabul gören ahlâki kurallara aykırı hiçbir tasarrufu söz konusu değildir.

 

Gerek Bakanlığımızın gerekse bahse konu haberde ismi geçen Bakanlık yetkililerimizin bu asılsız itham ve iddialara karşı gerekli bütün yasal yollara başvuracağını tüm kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız. 

 

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.