BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

 

 

19/03/2012 tarihinde basında çıkan Bitlis İli Ahlat İlçesi Çok Programlı Lisesi`nde 28/11/2011 tarihinde yapılan deprem ve yangın tatbikatı esnasında bazı öğrencilerin yaralandığı ve bir öğrencinin hayatını kaybettiği, haberleriyle ilgili olarak, basında yer alan haberler üzerine açıklama yapılması gerekli görülmüştür.

 

Bitlis  Milli Eğitim Müdürlüğünce okula aynı gün İl Eğitim Denetmenleri gönderilerek inceleme-soruşturma işlemi başlatılmıştır. Olayda ihmalleri tespit edilen Okul Müdürü H. E, Müdür Yardımcısı S. A. ve Metal Öğretmeni (Alan Şefi) R. Y.  açığa alınmış, bu kişiler disiplin soruşturması sona erinceye kadar görevlerine başlatılmamışlardır.

 

Yapılan disiplin soruşturması sonucunda olayda ihmalleri görülen Okul Müdürü H. E., Müdür Baş Yardımcısı M. N. D., Okul Sivil Savunma Amiri Elektrik Teknik Öğretmeni C. S., Metal Öğretmeni (Alan Şefi) R. Y. ve Müdür Yardımcısı S. A. fiillerin gerektirdiği disiplin cezalarıyla cezalandırılmışlardır.

 

Disiplin soruşturması sonucuna göre, idari yönden de Okul Müdürü H. E. Güroymak Kız Meslek Lisesine, Müdür Baş Yardımcısı M. N. D., Müdür Yardımcısı olarak Ahlat Yeniköprü İlköğretim Okuluna, Müdür Yardımcısı S. A. yöneticilik görevi üzerinden alınıp öğretmen olarak Adilcevaz Lisesine ataması yapılarak görev yerleri değiştirilmiş, bu sorumlular hakkında Adli yönden yargılanma izni verilmiştir. Olayla ilgili olarak Adli Yargılama süreci devam etmektedir.

 

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.