BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılan 2. dönem merkezi ortak sınavlarına ilişkin basın açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılan 2. dönem merkezi ortak sınavları tamamlanmıştır.
 
Sınavlar, yurt içinde 970 merkezdeki 16 bin 257 okulda ve 94 bin 225 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 22 okulda gerçekleştirilmiştir.
 
Birinci ve ikinci gün oturumlarının soru ve cevapları bugün saat 14.00’te  www.odsgm.meb.gov.tr adresinde paylaşılacaktır.
 
Ayrıca soru ve cevaplar, aynı saatte öğretmenlerin anlatımıyla video ortamında Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA) www.eba.gov.tr adresi üzerinden yayımlanacaktır.
 
Herhangi bir mazeretinden dolayı sınava giremeyen öğrenciler mazeretlerini okul müdürlüklerine belgelendirdikleri takdirde 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde sadece il merkezlerinde yapılacak mazeret sınavına alınacaktır.
 
Okul müdürlüklerinin mazeret sınavına girecek öğrencilerin bilgilerini en geç 5 (beş) iş günü içerisinde e-okul sistemine işlemeleri gerekmektedir.
 
Sınav sonuçları Haziran ayı içerisinde açıklanacaktır.
 
Sınavlarda görev yapan başta öğretmen ve idarecilerimiz olmak üzere bütün görevlilere teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
  
 
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.