BAKAN SELÇUK, E-SPOR FİNALİNE KATILDI  
BAKAN SELÇUK, E-SPOR FİNALİNE KATILDI

BAKAN SELÇUK, E-SPOR FİNALİNE KATILDI

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul´da, Bahçeşehir SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe Espor arasında oynanan sezon finali ödül törenine katıldı. 


Espor adıyla bilinen dijital oyun turnuvalarının birinin finali bugün İstanbul Ataşehir’de yapıldı. Gerçekleşen etkinlikte, League of Legends adlı oyunun kış mevsiminin final maçında 1907 Fenerbahçe Espor takımı Bahçeşehir SuperMassive takımını 3-0’lık skor ile mağlup etti. Törene katılan Bakan Selçuk, oyuncuları tebrik etti. 

Bakan Selçuk, burada yaptığı konuşmada, gençler arasında ilgi gören e sporun tüm dünyada inanılmaz bir hızla geliştiğini belirterek, spor ruhunun gelişmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Gençlerin bilişimle, bilgisayarla, dijital hayatla iç içe olduğunu dile getiren Selçuk, şöyle konuştu: "Dijital hayatı olumlu bir yere kanalize etmek ve bu konuyu olumlu bir enerjiye çevirmek bizim açımızdan gerçekten önemli. Türkiye´de de çocuklarımızın, gençlerimizin bilişimle uğraşını olumlu yönlere kanalize etmek gibi bir çabamız da var. Burada birçok ayrı takımdan gençlerin aynı salonda yan yana oturuyor olması da bu işin centilmenlik ruhunun ne kadar geliştiğini göstermesi açısından da önemli."

Salondaki atmosferin ve enerjinin etkileyici olduğunu ifade eden Selçuk, "Her ne kadar Galatasaraylı olsam da Fenerbahçe´yi kutlamak için buradayım. Hepsi bizim takımımız, hepsi bizim çocuklarımız. Önemli olan kazanmak, kaybetmek değil centilmenlik ruhunu yaşamak." diye konuştu. Bakan Selçuk, konuşmasının ardından şampiyon Fenerbahçe takımı oyuncularını tebrik edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.